Muszla klozetowa – jakie są opcje?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Muszla klozetowa – jakie są opcje?

Łazienka jest podstawowym pomieszczeniem, które znajduje się w każdym domu, czy mieszkaniu. Łazienka potrzebna jest do wykonywania codziennych czynności związanych z higieną człowieka dlatego jest niezbędna. Istotne jest odpowiednie wyposażenie łazienki. Typowymi elementami, które znajdziemy w każdej łazience są umywalki, szafki, lustra, prysznic, wanna oraz ubikacja. Przy czym w niektórych domach toaleta stanowi oddzielne od łazienki pomieszczenie.

Wyposażenie łazienki


Na wyposażenie łazienki składa się muszla klozetowa. Przy budowie nowego domu, czy też podczas remontu zachodzi konieczność zakupu muszli klozetowej. Problem wydaje się dość błahy, bo co to za problem zakupić muszlę. Jednak jeżeli zgłębimy ten temat bardziej okaże się, że przy wyborze muszli klozetowej jest wiele opcji.
Na typ wybieranej muszli klozetowej ma wpływ rodzaj zamontowanej instalacji kanalizacyjnej w domu. Istnieją dwa typy muszli: poznański oraz warszawski. W tym pierwszym występuje podejście poziome, a w tym drugim podejście pionowe.

W sklepach znajdziemy miski stojące oraz wiszące

Typ stojący jest dzisiaj najbardziej popularny, choć w ostatnich latach traci na popularności. Nie jest on jednak pozbawiony wad. Głównym zarzutem jaki można skierować do tego typu produktu jest zbierający się brud na styku z podłogą, które usunięcie jest bardzo kłopotliwe.
Miska wisząca, którą mocuje się do ścian sprawia, że sprzątanie toalety staje się łatwiejsze, co doceni każda gospodyni domowa. Jednak do miski wiszącej należy zakupić odpowiednio dobrany stelaż, dzięki któremu miskę będzie można zamontować. Minusem tego typu muszli jest nieco trudniejszy montaż niż w przypadku muszli stojących. Cena takiej muszli również może być nieco wyższa. Jednak muszle wiszące dają wrażenie przestronności w łazience i nadają jej nowoczesny wygląd.

Spłuczka

Spłuczka jest kolejnym elementem, który należy wybrać do naszej toalety. W sklepach znajdziemy kilka rodzajów spłuczek. Muszle wiszące, jak i stojące mogą zawierać różne rodzaje spłuczek. Najbardziej popularne są dzisiaj spłuczki natynkowe, które można łatwo montować, z czego pewnie wynika w głównej mierze ich popularność. Występują także spłuczki podtynkowe. Spłuczki natynkowe można podzielić na:
– Górnopłuki
– Dolnopłuki
– WC kompakt
Górnopłuki są rodzajami spłuczek, które montuje się pod sufitem. Bardzo rzadko spotkamy je w domach, czy mieszkaniach. Najczęściej występują one w starszych budynkach, gdzie mieszczą się różne urzędy, szpitale, itp. Występują tam, gdzie toalety nie były dawno remontowane. Tego rodzaju spłuczka może być opłacalna do montażu w ciasnych toaletach, jednak nie wygląda ona zbyt ciekawie pod względem wizualnym.
Dolnopłuki są spłuczkami, które montuje się przy sedesie. Oczywiście miska nie jest połączona ze spłuczką ale odległość między nimi jest dość mała. Tego typu spłuczkę montować można w przypadku muszli umieszczanych w narożach pomieszczeń.
WC kompakt jest muszlą klozetową, która połączona jest ze zbiornikiem. Dzisiaj to rozwiązanie jest najczęściej wybierane. Jest ono tanie, łatwe w montażu i skuteczne. Co ważne w dzisiejszych czasach zapewnia dobry poziom estetyki w toaletach.
Spłuczki podtynkowe
Rozwiązanie tego typu nie jest bardzo popularne, jednak zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Tego typu spłuczki dają wysoki poziom wygody w użytkowaniu oraz są całkiem estetyczne. Zbiorniki od spłuczki są montowane w ścianie, co świetnie sprawdza się w nowoczesnych toaletach.

Wymiary muszli

Przy zakupie muszli możliwy jest wybór jej rozmiarów. W sklepach znaleźć można bardzo różne ich rozmiary, wszystko zależy od gabarytów łazienki oraz upodobań danego człowieka.
Deski
Deski mogą być wykonane z różnego materiału. Deski często są zintegrowane z muszlą. Deski mogą być zbudowane z polipropylenu – są one bardzo popularne. Są muszle zbudowane z konglomeratu. Znajdziemy również muszle z innych materiałów takich jak drewno, żywica, stal szlachetna.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*