Jak wybrać dobre lustro do łazienki?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak wybrać dobre lustro do łazienki?

Lustro to obowiązkowy składnik zaopatrzenia każdej łazienki. Myli się jednakże tenże, kto uważa, że służy ono tylko do przeglądania się w nim natychmiast po obudzeniu lub tuż przed snem. Eleganckie lusterko może doskonale upiększać, i nieraz wręcz wywierać znaczący wpływ na wystrój całego wnętrza. Jak więc dobrać takie, które będzie doskonale wyglądać, wykonując przy tym własne charakterystyczne funkcje?

Wielkość oraz kształt, więc na co zwracać uwagę wybierając lustro do łazienki?

Dobierając lustro doskonałe, należy kierować się przede wszystkim rozmiarem tafli. Im większa, tym lepiej. Niegdyś pokutowało przeświadczenie, iż lustro powinno mieć taką samą wielkość jak umywalka czy być trochę mniejsze od niej. Analizując wnętrzarskie inspiracje, łatwo można zaobserwować, iż designerzy wcale o to nie dbają. I bardzo dobrze, bo lusterko „wyjeżdżające” poza szerokość umywalki jest praktyczne oraz prezentuje się bardzo efektownie.

Element, nad którym dla odmiany należałoby się schylić, to kształt umywalki, baterii, wanny. Gdy sprzęty mają delikatne, owalne linie, z powodzeniem możesz dobrać lusterko koliste. W wypadku form nieregularnych, zdecyduj się raczej na lusterko o prostokątnym kształcie. Pamiętaj, iż w łazienkowych wnętrzach szczególnie liczy się równowaga oraz harmonia stylizacji.

A może szafka z lustrem?

W małych łazienkach idealnie sprawdzają się szafki o lustrzanych drzwiczkach. Tego typu mebelek może być nie tylko designerski, lecz również funkcjonalny. Gdy w łazience nie ma miejsca na duży regał na kosmetyki oraz akcesoria toaletowe, to właśnie on pomoże Ci zadbać o porządek. Pamiętaj tylko, żeby głębokość szafki wynosiła co najmniej 15 cm – w płytszych modelach niestety mało się pomieści. Dzięki temu, iż lusterko umiejscowione jest na drzwiczkach szafki, staje się elementem ruchomym.

Lustro łazienkowe – z ramą lub bez?

Łazienkowe lustro to nie tylko właściwy rozmiar. Tu liczy się także estetyka! Ostatnimi czasy coraz większą sławą cieszą się duże lusterka zamknięte w ozdobne ramy. Taki ozdobny model stanowi zwykle interesujący kontrapunkt w neutralnie wyposażonym łazienkowym wnętrzu lub uzupełnienie charakternej, eleganckiej aranżacji.

Oprawy luster są srebrzyste, złote, wykończone ceramiką czy żywicą syntetyczną. Pamiętaj jednakże, żeby nie dać się oczarować wysmakowanemu wzornictwu bez poprzedniego ustalenia, czy dany typ lusterka został dostosowany do kapryśnych warunków panujących w łazience.

Dlaczego należałoby wybrać lusterko podświetlane?

W planowaniu łazienkowego wnętrza bardzo ważnym elementem jest światło. Odpowiednie oświetlenie przypominające to naturalne, znamiennie oddziałuje na estetykę aranżacji oraz funkcjonalność wnętrza. Nic więc nadzwyczajnego, iż na rynku panują ostatnio innowacyjne, podświetlane modele luster.

Pokochają je zarówno esteci, jak również pragmatycy, jacy dążą do doskonałości podczas wykonywaniu drobnych czynności toaletowych. Większość podświetlanych lusterek jest zaopatrzone w profesjonalne matowe panele, dające trochę przytłumione, lecz pomimo tego, niezwykle jasne światło.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*