Dekoracje na urodziny dziecka

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Dekoracje na urodziny dziecka

W obecnych czasach w dobrym guście pozostają niewielkie, domowe przyjęcia. Z jednej strony jest to dbanie o wspólne bezpieczeństwo, z drugiej – na pewno chcesz, żeby Twoja pociecha czuła się w dniu swoich urodzin wyjątkowo. Zobacz, jak zamienić pokój w salę zabaw.

Musi być kolorowo!

Dzieci uwielbiają kolory, ozdoby, świecidełka i brokat. Z oczywistych względów możesz nie mieć ochoty na zasypanie Twojego domu proszkiem, którego będzie ciężko się pozbyć ze szczelin podłogowych przez kolejny miesiąc. Zamiast tego świetnie sprawdzą się bukiety balonowe, serpentyny i kolorowe wstęgi. Możesz też o pomyśleć o ozdobach DIY (do it yourself), które przygotujecie razem z solenizantem. To może być doskonała zabawa – razem zaprojektujecie wygląd „sali zabaw”, przygotujecie bilboardy witające gości, winietki albo nawet kolorowe łańcuchy do zakręcenia wokół żyrandola. A jeśli Twoje dziecko jest trochę starsze i ma już swoje zainteresowania, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby utrzymać ozdoby w tym stylu.

Przygotowanie stołu

Chociaż solenizant i jego goście z pewnością będą chcieli spędzić mnóstwo czasu na zabawie, równie ważny jest stół, na którym ustawisz przekąski i będziesz podawać posiłki. To miejsce również powinno wpasowywać się w klimat imprezy! Na juppisklep.pl znajdziesz kolorowe talerzyki (dodatkowy plus: nie trzeba ich zmywać, po imprezie po prostu wyrzucasz je do śmieci), serwetki, papierowe słomki, papilotki na muffinki i wiele innych. Zadbaj, żeby stół wyglądał kolorowo i zachęcał dzieciaki do podbierania z niego łakoci – w końcu podczas zabaw trzeba uzupełniać energię. 

Zwróć również uwagę na sztućce – powinny być dopasowane do wieku dzieci. Z pewnością jednorazowe, plastikowe lub drewniane, noże i widelce sprawdzą się lepiej niż metalowe sztućce. Dzięki temu zachowasz spokój i nie będziesz martwić się, że dzieci mogą zrobić sobie krzywdę. Jeśli masz taką możliwość, unikaj również podawania przekąsek w szklanych i ceramicznych naczyniach – lepiej umieścić je plastikowych lub papierowych talerzach oraz w plastikowych lub metalowych miskach. Taka strategia z pewnością ograniczy straty w ulubionej zastawie!

Gwóźdź programu

Na pewno planujesz przygotować lub zamówić tort. W końcu to punkt imprezy, bez którego urodziny nie mogą się odbyć! Jeśli pieczenie i dekorowanie ciast to coś, w czym czujesz się dobrze, z pewnością wymyślisz coś przepysznego. Warto też pomyśleć o jadalnych ozdobach, które podkreślą charakter imprezy. Możesz zrobić je lukrem albo pobawić się z kształtem ciasta i stworzyć prawdziwe arcydzieło. A jeśli nie masz do tego głowy, zupełnie w porządku będą też małe, klimatyczne dodatki – na przykład świeczka dinozaur, świeczka świnka Peppa czy kolorowe cyferki!

Zdj. główne: Lidya Nada/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*