Akcesoria do umywalek, które warto kupić

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Akcesoria do umywalek, które warto kupić

Większość z nas sądzi, iż umywalki łazienkowe nie są zbyt zaawansowanymi urządzeniami sanitarnymi. Jest to prawda, aczkolwiek miejmy na uwadze, że można je uzupełnić o sporo funkcjonalnych akcesoriów, które zwiększą komfort ich użytkowania. 

Otwory pod baterię

W przypadku kiedy przy umywalce będzie zainstalowana bateria o klasycznej budowie, umywalka będzie musiała mieć przygotowane otwory. Nie warto ryzykować i samodzielnie wykonywać ich w ceramicznej umywalce, gdyż nie mając doświadczenia w takich pracach, możemy ją niechcący uszkodzić. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup modelu z otworami, pamiętajmy, aby ich ilość i rozstaw był dopasowany do danej baterii. Pomimo tego, że istnieje standaryzacja ich standaryzacja, na rynku dostępne są produkty odbiegające od niej, wówczas może okazać się niezbędna modyfikacja otworów pod baterię umywalkową.

Syfony

Dostępne w sklepach syfony różnią się swoją konstrukcją. W trakcie ich wyboru , należy przede wszystkim zwrócić uwagę na  głębokość i wysokość. Standardowe modele będą pasowały do większości umywalek. Jeśli posiadamy jej nietypowy model, wówczas konieczny będzie zakup specjalnie zaprojektowanego pod nią syfonu. Taki element dołączany jest zawsze do zestawu, jednak możemy napotkać problem z zakupem dodatkowego syfonu, jeśli pierwszy się nam już zniszczył. Element ten można zamaskować postumentami czy półpostumentami albo schować w szafce, dzięki czemu nasza umywalka będzie się lepiej prezentowała. Na lepszy komfort użytkowania syfonu, wpłynie modyfikacja jego głębokości czy wysokości. To od tych czynników zależy  intensywność przenikania z niego nieprzyjemnych zapachów, dobiegających z kanalizacji, ale także to, jak często będzie się on zapychał. Takie akcesoria podzielić ze względu na rodzaj konstrukcji. Dostępne są zarówno syfony odprowadzające wodę do kratki ściekowej, jak i te wykorzystywane w instalacjach bez kratek.

Postument albo półpostument

Postument, jak i półpostument są to specjalnie zaprojektowane obudowy na syfony. Elementy te nie są w stanie przejąć ciężaru umywalki, jednak umiejscowione pod nią, sprawiają, że wygląda o wiele ładniej i estetyczniej, niż wcześniej. Zadaniem postumentu, jest zasłonięcie całej przestrzeni od misy umywalki do podłogi, natomiast półpostument ma na celu zasłonięcie jedynie przestrzeni widocznej od góry. Półpostument nie jest opierany na podłodze, a do tego dzięki niemu uzyskamy więcej wolnego miejsca, co jest nieocenione zwłaszcza na niewielkich powierzchniach łazienki. Dodatkową przestrzeń możemy dowolnie zagospodarować.

Rozetka otworu przelewowego

Otwory przelewowe ochraniają przed przepełnieniem umywalki, jeśli dojdzie do niespodziewanego zatkania głównego odpływu. Otwór widoczny w niej pod górną krawędzią, nie jest zbyt estetyczny. Umywalka prezentuje się z nim o wiele mniej korzystnie, z tego względu wiele osób decyduje się na rozwiązanie, w postaci dodatkowej rozetki otworu przelewowego. Jest to tylko i wyłącznie element dekoracyjny, który z pewnością warto posiadać, jeśli zależy nam na ładnej aranżacji całej łazienki, bez żadnych słabych ogniw.

Ścianka tylna do umywalki

Na rynku dostępne są również ścianki tylne do umywalki. Takie akcesorium ma na celu zabezpieczenie ściany przed jej uszkodzeniem czy zachlapaniem. W wolnej przestrzeni za nią, możemy także umieścić jakiś dodatkowy osprzęt, który nie powinien być na widoku (fotokomórka, pojemnik na mydło). Ścianka tylna przeważnie kupowana jest wraz z konsolą danego rodzaju, dedykowana paru typom umywalek.

Osłona do umywalki

Osłony do umywalek wykonuje się z wielu materiałów, istotne jest to,aby przede wszystkim był on odporny na wilgoć i wodę. Na rynku znajdziemy ogromny wybór,  różnych firm oferujących wszelakiej maści osłony. Niektóre z nich mają pełnić przede wszystkim funkcje dekoracyjne, inne natomiast zostały stworzone po to, aby co najważniejsze zapobiec zamoknięciu otoczenia i ochronić całą instalację przed jej przypadkowym uszkodzeniem. Istnieje parę systemów montażu takiej osłony, przed jej wyborem warto zwrócić uwagę, czy dany rodzaj będzie kompatybilny z naszym modelem umywalki

Reling do umywalki

Relingu stają się coraz bardziej popularnymi akcesoriami do umywalek. Jednakże nie do każdego modelu, będzie pasował ten dodatkowy gadżet. Reling ma przede wszystkim być kolejnym uchwytem, którego można wykorzystywać np. jako wieszak na ręcznik, a oprócz tego ma on zabezpieczać spodnią część misy przed zniszczeniem.

Zaślepki do otworu baterii

W przypadku kiedy zakupiona przez nas umywalka ma wykonane fabrycznie otwory na baterię ścienną, jednak będzie umiejscowiona pod nią i chcemy nie dopuścić do zachlapania podłogi czy mebli pod umywalką, jej oryginalne otwory koniecznie muszą zostać zaślepione. Przydatnymi akcesoriami, wpływającymi na wygląd umywalek są więc zaślepki do otworu baterii. Dzięki nim sprzęt łazienkowy wygląda estetycznie, dodatkowo zaślepki zapewniają doskonałą szczelność baterii. Dostępne w uniwersalnym rozmiarze, także będą pasować do jej każdego. W sklepach zakupić można takie akcesoria w wielu kształtach i kolorach.

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*